Karácsony közeledtével elkezdjük díszíteni az otthonunkat, hogy méltóan várjuk a Szeretet ünnepét. A harisnyavirágok sem hiányozhatnak a dekorációkból, aminek számos felhasználási módja van.
Igazán ünnepi virág a karácsonyi kaktusz is, vagy ez az apró, mégis mutatós virág.
A mikulásvirág az egyik olyan karácsonyi virág, amely mutatós és igazán különleges. A blogon már többször foglalkoztunk vele, hiszen többféleképpen lehet elkészíteni. Van egy könnyebb változata is, kezdőknek érdemes inkább azzal kezdeni. Haladók elkészíthetik a világítós mikulásvirágot is, amelyhez ledre is szükség lesz.
Amire szükségünk lesz:
- 1db piros harisnya
- 1db zöld harisnya
- cérna
- sablon mikulásvirághoz (4,5 cm, 6 cm és 7cm)
- 06-os horganyzott drót
- piros és zöld szártakaró
- szárdrót ha hosszú szárral készítenéd
- olló, fogó
- bibéhez: levegőn száradó gyurma piros és zöld színben
Először a drót formázásával kezdjük. A kis sablont körbetekerem a dróttal, szépen rásimítom, hogy felvegye a formáját, majd alul megtekerve rögzítem. Lehúzom a sablonról a formát, vigyázva, hogy megtartsa az alakját. Ha nincs ilyen speciális sablonod, akkor nézd meg ezt a bejegyzést, hogyan készítsd el enélkül a drótvázat.
Ezt megismétlem a két nagyobb méretű sablonnal is. Minden sablonnal 5-5 darab ilyen formát készítek, vagyis összesen 15 darabra lesz szükségünk. Ezekből lesznek a mikulásvirág szirmai.
Tudtad, hogy ezek a piros levelek nem a virágai, hanem levelei a mikulásvirágnak? Van virága is, de az nagyon jelentéktelen, apró. A levelei adják a mikulásvirág szépségét.
A legnagyobb sablonból ugyanígy megformázzuk a drótot a zöld levelekhez.
Ebből hárommal osztható darabszámot készítsünk, vagyis 3-6-9 levelet, attól függően, hogy milyen nagyra és dúsra szeretnénk a harisnyavirágunkat.
Vonjuk be a drótkarikákat piros harisnyával, illetve a leveleknek valót zöld harisnyával. Cérnával rögzítsük. Óvatosan bánjunk a harisnyával, nehogy kiszakítsa a drót. Ha nem szeretnénk átlátszóra a szirmokat, húzzuk duplán a harisnyát.
Levegőn száradó gyurmából készítjük a bibéket. Papírral bevont drótból levagdosunk kb.3-4 cm hosszú darabokat. A zöld és piros gyurmából kis gombócokat készítünk amibe beleszúrjuk a drótot. Érdemes a dróton is megpödörgetni, hogy ne essen le. Hagyjuk megszáradni. Kb. 8-10 darab kell egy virág közepébe.
A gyurma teljes száradásához 24 óra szükséges, ezért érdemes előre elkészíteni a mikulásvirág közepeket. Ha most szeretnéd elkészíteni a virágot, ha már picit megszikkadt a gyurma, akkor óvatosan dolgozhatsz vele. Piros szártakaróval bevonva rögzítsd egymáshoz a bibék szárát.
A következő sort egyel nagyobb szirommal folytatjuk úgy, hogy két kis szirom közé essen a nagyobb szirom. Majd jön a legnagyobb szirom a harmadik sorba. Ezt ott helyezzük el, ahol a belső legkisebb szirom van. Ha pont az alá esnek úgy a középső sor két szirma közé fog kerülni.
Ezután a levelekkel folytatjuk. Szimmetrikusan elhelyezzük a piros szirmok alatt a 3, 6 vagy 9 levelet.
A szárát zöld vagy piros szártakaróval bevonjuk. Ha hosszabb szárat szeretnénk neki, rögzítsünk hozzá szárdrótot. Ha tartósabbat szeretnénk, érdemes az elején már a bibéket arra rögzíteni.
Ha szálas virágot készítünk, akkor ezzel be is fejeztük a harisnyavirágunkat.
Három mikulásvirágot készítve cserépbe is ültethetjük, úgy igazán mutatós virágunk lesz.
Köszönöm Pintérné Teleki Évinek, hogy elkészítette ezeket a fázisfotókat és megosztotta velünk!
Ha Neked is van a tarsolyodban valami fotó vagy videó és szeretnéd, hogy kikerüljön a blogra, kérlek írj nekünk emailt.. Hálásak leszünk érte, hiszen egymástól tanulhatunk a legkönnyebben 🙂
Elakadtál? Nem tudod, milyen virágot készíts? Látogasd meg Pinterest oldalunkat!
Nem szeretnél lemaradni az újdonságokról? Új bejegyzés, új technika, új virág?